Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
tarcze hamulcowe
Autor Wiadomość
mar_1981 



BMW: E36 320i Automat
Imię: Marcin
Nadwozie: Touring
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 124
Skąd: Pionki, Bydgoszcz
Wysłany: 26-07-12, 09:35   

jick napisał/a:
były awaryjne hamowania?
było kilka hamowań z wysokiej prędkości ~200k/h w ciągu kilku minut zanim wystygły?


Mam dopiero samochód od marca i dopiero ok. 8 tyś zrobiłem ale miałem kilka ostrych hamowań.
Nie były one z prędkości 200km/h (nie wolno tyle jeździć po PL) ale ze 160/170km/h już darłem kilka razy asfalt.
Samochód nadal hamuje dobrze, nie ściąga przy hamowaniu, kierownica nie telepie wszystko jest OK. :cwaniak2:
 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 26-07-12, 10:12   

170 to nadal nie dozwolona prędkosc w polszy :lol:
_________________
 
 
mc211 



BMW: e36
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 101
Skąd: łódź
Wysłany: 26-07-12, 13:28   

Kupię Brembo i za 15 tys km normalnej jazdy napiszę jak się sprawują bo jak dla mnie w Polsce nigdzie nie ma miejsca gdzie bezpiecznie jezdzić 200 i hamować awaryjnie myśle że przy normalnych obciążeniach wytrzymają - to przecież nie marketówa za 120zł za komplet .

A jak będą słabę to bedzie nauczka na przyszłość .
 
 
mar_1981 



BMW: E36 320i Automat
Imię: Marcin
Nadwozie: Touring
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 124
Skąd: Pionki, Bydgoszcz
Wysłany: 26-07-12, 17:06   

///ESIU napisał/a:
170 to nadal nie dozwolona prędkosc w polszy :lol:


Czepiasz się :lol: Akurat jechałem do Pionek w rodzinne strony i jakoś tam Wawa - Radom mi się bujnęło w nocy ;)
 
 
Lotnik1006 



BMW: e 36 1.6
Silnik: M40
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 65
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 26-07-12, 20:45   

ja polecam trw sam mam i nie narzekam
 
 
wywrotka7 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: BMW E46
Imię: Jan
Nadwozie: Touring
Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 11-11-12, 20:47   

OSTRZEGAM PRZED TARCZAMI HAMULCOWYMI FIRMY TRW.
W warsztacie mechaniki pojazdowej (pełne moje wieloletnie zaufanie) zleciłem naprawę układu hamulcowego w moim E46 ( kpl. - klocki, tarcze, ręczny). Zaproponowano mi m.in. tarcze hamulcowe firmy TRW, zgodziłem się i tu niestety się przejechałem. Pierwsze kilkaset kilometrów po naprawie zrobiłem praktycznie po mieście i niezbyt dalekich trasach, wszystko było O.K. Pierwsze niepokojące objawy zauważyłem natomiast podczas jazdy na autostradzie. Zawsze przy jazdach na większych prędkościach- tzn. powyżej ok.130km/h PODCZAS HAMOWANIA czułem wyraźne, niepokojące drgania koła kierownicy. Przy mniejszych prędkościach zjawisko to nie występowało. Opisane wyżej drgania były na tyle niepokojące (przejechałem tak ok. 3000 km), że zdecydowałem się jeszcze raz wymienić tarcze hamulcowe, a te felerne ( od TRW) po prostu reklamować. Za te następne zapłaciłem nieco więcej (inna firma), ale mam teraz spokój, kierownica już mi nie drży. Teraz najciekawsza część historii: MOJA REKLAMACJA NIE ZOSTALA UZNANA! W piśmie, jakie otrzymałem od dystrybutora części AD Polska Aftermarket Sp.z o.o. Filia w Bydgoszczy napisano: Bicie tarcz w tolerancji producenta.
Ja w przyszłości do wszystkich wyrobów TRW będę podchodził z bardzo dużym dystansem, tym bardziej, że po przeczytaniu opinii na zagranicznych forach internetowych (szkoda, że tak późno), dowiedziałem się, że jest to - jak niektórzy określają- jedna z firm: NO NAME MARKEN.

czescidobmw.pl napisał/a:
milky napisał/a:
Ja swego czasu założyłem tarcze Brembo, które wielokrotnie były wychwalane na tym forum i jestem zadowolony. Cena dość podobna do firmy BOSCH, ale jakoś do nich nie miałem przekonania. A kupiłem tutaj - tarcze hamulcowe Brembo.


U nas te same tarcze są w lepszej cenie http://czescidobmw.pl/szukaj/09.5390.34.html
 
 
Zakov 



BMW: E92 335i
Imię: Jan
Silnik: N54B30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 376
Skąd: Polska
Wysłany: 12-11-12, 17:25   

wywrotka7 napisał/a:
OSTRZEGAM PRZED TARCZAMI HAMULCOWYMI FIRMY TRW.
W warsztacie mechaniki pojazdowej (pełne moje wieloletnie zaufanie) zleciłem naprawę układu hamulcowego w moim E46 ( kpl. - klocki, tarcze, ręczny). Zaproponowano mi m.in. tarcze hamulcowe firmy TRW, zgodziłem się i tu niestety się przejechałem. Pierwsze kilkaset kilometrów po naprawie zrobiłem praktycznie po mieście i niezbyt dalekich trasach, wszystko było O.K. Pierwsze niepokojące objawy zauważyłem natomiast podczas jazdy na autostradzie. Zawsze przy jazdach na większych prędkościach- tzn. powyżej ok.130km/h PODCZAS HAMOWANIA czułem wyraźne, niepokojące drgania koła kierownicy. Przy mniejszych prędkościach zjawisko to nie występowało. Opisane wyżej drgania były na tyle niepokojące (przejechałem tak ok. 3000 km), że zdecydowałem się jeszcze raz wymienić tarcze hamulcowe, a te felerne ( od TRW) po prostu reklamować. Za te następne zapłaciłem nieco więcej (inna firma), ale mam teraz spokój, kierownica już mi nie drży. Teraz najciekawsza część historii: MOJA REKLAMACJA NIE ZOSTALA UZNANA! W piśmie, jakie otrzymałem od dystrybutora części AD Polska Aftermarket Sp.z o.o. Filia w Bydgoszczy napisano: Bicie tarcz w tolerancji producenta.
Ja w przyszłości do wszystkich wyrobów TRW będę podchodził z bardzo dużym dystansem, tym bardziej, że po przeczytaniu opinii na zagranicznych forach internetowych (szkoda, że tak późno), dowiedziałem się, że jest to - jak niektórzy określają- jedna z firm: NO NAME MARKEN.


Potwierdzam. Też swego czasu zmieniłem wszystkie tarcze na TRW i po około roku wszystkie nadawały się do wymiany! Miały bicie, jakieś wżery, po zdemontowaniu rdza sypała się ze środka całymi płatami! Radzę unikać tego jak ognia. Teraz mam na obu osiach Zimmermann'y na klockach tej samej firmy i święty spokój już od dłuższego czasu.
 
 
 
Andrzej87 


BMW: E-36 320i
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-11-12, 20:40   

Ja się zawiodłem na tarczach 286x22 Meyle. Po około 7 tys. zaczęła jedna bić i jest coraz gorzej. Bicie zmierzone w warsztacie nie mieści się w normie wg BMW. Będę składał reklamację.

Pozdrawiam
 
 
Fabiano 


BMW: e36 328
Silnik: M52B28TU
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 65
Skąd: NS
Wysłany: 12-11-12, 21:06   

To i ja się podzielę moją opinią. Aktualnie jeżdżę na ATE PD z przodu + klocki nie wiem nawet jakiej firmy ale hamuje to wyraźnie lepiej niż na standartowych tarczach, dodatkowo wymieniłem płyn hamulcowy na ATE Typ200 bodajże czyli też trochę lepszy i też polecam. Zrobiłem ok 4 tyś i nic się z nimi nie dzieje a przeżyły już sporo ostrych dohamowań aż klocki się paliły :D Uważam że w tej cenie nic lepszego nie znajdziemy. Jak się klocki skończą to spróbuję założyć te ceramiczne ATE a tak wogóle ktoś już ma jakieś doświadczenia z tymi klockami ?
 
 
JOHNY 



BMW: 3x E36
Imię: Krzysiek
Silnik: M 43 52 50
Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1253
Skąd: Bytom
Wysłany: 12-11-12, 21:29   

Mi też już coś bije przy prędkościach autostradowych- fuck tarcze wymienione rok temu, a jakoś strasznie nie głupiałem. Mam jednak cichą nadzieje, że to wina niewyważonych opon po sezonie leżakowym, albo lekko wybity sworzeń...
_________________
Hantle, suple, wołowina;
Moc, energia, A witamina :)
 
 
Andrzej87 


BMW: E-36 320i
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-11-12, 19:25   

Raczej nie tarcze obstawiam zawieszenie lub koła.
 
 
tomciuu90 



BMW: e36
Silnik: m52b28
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 179
Skąd: Białystok
Wysłany: 30-06-13, 17:11   

czyli podsumowujac najlepszym kompletem po przeczytaniu calego tematu jest ATE PD (tarcza) i klocek ATE ceramic? w IC 661 komplet na przod... ale dobrze ze są znizki?
 
 
Zbyszek89 



BMW: E36 Coupe
Imię: Zbigniew
Silnik: 320i
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 48
Skąd: Opole
Wysłany: 04-08-13, 12:06   

Zna ktoś firmę FERODO ?? Ktoś może próbował tarcze tej firmy ?
_________________

 
 
 
Kensey 



BMW: e36
Imię: Michał
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 28 razy
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 885
Skąd: Milówka / Kraków
Wysłany: 04-08-13, 12:55   

Jasne, dobra firma i godna polecenia ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 14